potrzeba bycia doskonałym w człowieku

Potrzeba bycia doskonałym w człowieku

Potrzeba bycia doskonałym w nas. Czy ta potrzeba może nam przeszkadzać czy pomagać w życiu? Według mnie, wszystko co robimy, zależy od naszej intencji.

Ale po kolei. Myślę, że nie zmieniło się to chyba od jakiś 41 lat.
A może dziś jest jeszcze inaczej? Jeszcze większe oczekiwania?

Dzisiejszy świat stawia przed nami duże oczekiwania bycia doskonałym.

Bycia doskonałym w wielu sferach, by mieć doskonałe dzieci czy doskonałego partnera, mieć doskonałe życie. Będąc w wychowaniu od najmłodszych lat jesteśmy trenowani i w tym utwierdzani. Osadzani w tym, aby specjalizować się, by to co robimy, robić doskonale, najlepiej, więc jak sami mamy tacy być to i to co po za nami też ma być doskonałe …

I tak od najmłodszych lat.

W szkołach, na zajęciach, w pracy, w relacjach, w każdym aspekcie naszego życia mamy być doskonali. Często grzebiemy przy własnym wizerunku, by być może właśnie wtedy pokazać coś innego. Tworzymy różne obrazy siebie samych, przed sobą i innymi, można by powiedzieć, że czasami zakładamy maski. I wtedy gramy jak na scenie w teatrze. Mamy może wtedy coś ukryć, być może prawdę o sobie?

I wtedy właśnie często zatracamy siebie, 

po prostu jako człowieka, takiego jaki jest w swej naturze, często po prostu nieidealny. Po co to robimy? Jaką mamy korzyść, że robimy? Pracując ze sobą i z innym ludźmi, myślę, widzę i czuję, że potrzeba bycia doskonałym zwykle skrywa coś głębiej w nas, to co jeszcze nieuświadomione, a jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o miłość, najpierw do samego siebie.

Wrócę do początku, jak tu pisałem.

Mieć duże oczekiwania wobec siebie i innych, myślę, że  nie jest to dobre, ani złe, wszystko zależy chwili i jaką intencją się kierujemy, tą prosto z serca. Bo czasami można robić coś tak, aby dopieszczać szczegóły, a czasami warto odpuścić. Warto iść drogą po środku i wybierać.

Książki to według mnie najbardziej dostępna i chyba najtańsza wiedza w dzisiejszym świecie, 

można by rzec, że to taki nauczyciel, którego możemy mieć pod ręką. Dlatego dziś w temacie jakim poruszam, polecam książkę, wartą przeczytania przez każdego mężczyznę i kobietę, od Marion Woodman na dziś Uzależnienie od doskonałości, a jeśli interesuje Cię wcześniejsza jej książka, to Świadoma kobieta.

I to tyle na dziś. Jeśli masz do mnie pytanie lub szukasz pomysłów, być może możliwych rozwiązań, napisz do mnie ze strony Kontakt.

A jeśli interesujesz się treningiem kolarskim i tym co ważne dookoła niego, to zapraszam do grupy Trening Kolarski na FB.

Trzymaj się ! Miłego dnia Ci życzę 🙂

Jarosław Michałowski

Autor, coach, mentor, trener i bike fitter. W trakcie coachingu zainspiruje Cię pytaniami i ćwiczeniami do własnych odkryć, w czasie mentoringu dodatkowo podzieli się z Tobą wiedzą i własnym doświadczeniem. Wielokrotny mistrz i vicemistrz Polski w kolarstwie szosowym i MTB, uczestnik Pucharu Świata i Mistrzostw Świata Masters, 7-krotny zwycięzca wyścigu na brukach Piekła Przytoku. Więcej informacji znajdziesz na stronie Autor lub napisz ze strony Kontakt. Dodatkowo: Facebook, YouTube.

Przewiń na górę