Komfort i brak zmiany

Bardzo szybko podjeżdżam w górach, jestem lekki i mam dużą moc. Dużo trenuję na podjazdach, lubię to. Na zjeździe się boję, więc nie trenuję tego, nie jest to dla mnie komfortowe.

Jak mogę w takim razie oczekiwać, że  będę jeździł szybciej, skoro nie trenuję zjazdów? Często to czego nie lubimy, przed czym uciekamy, żeby nie zrobić, czego być może boimy się i unikamy jest właśnie tym nad czym mamy się skupić, aby się rozwinąć.

W pracy, w życiu prywatnym jest podobnie. Często źródłem niepokoju jest marzenie o czymś trwałym, czego moglibyśmy się uchwycić chociaż na chwilę, po to aby poczuć się bezpiecznie. Czy to oczekiwanie stałej pewności? Być może. Jednakże życie płynie, sekunda po sekundzie, minuta po minucie, zmienia się nieustannie. Więc jeśli w kółko robimy tak samo, bo w tym czujemy się bezpiecznie, to jak możemy oczekiwać, że coś się zmieni na lepsze? Samo się chyba nie zmieni… Tak czuję, myślę i widzę po sobie. 

Trzymaj się ! Miłego dnia Ci życzę 🙂

Jarosław Michałowski

Autor, coach, mentor, trener i bike fitter. W trakcie coachingu zainspiruje Cię pytaniami i ćwiczeniami do własnych odkryć, w czasie mentoringu dodatkowo podzieli się z Tobą wiedzą i własnym doświadczeniem. Wielokrotny mistrz i vicemistrz Polski w kolarstwie szosowym i MTB, uczestnik Pucharu Świata i Mistrzostw Świata Masters, 7-krotny zwycięzca wyścigu na brukach Piekła Przytoku. Więcej informacji znajdziesz na stronie Autor lub napisz ze strony Kontakt. Dodatkowo: Facebook, YouTube.

Przewiń na górę