Kolarski trening z progresywną zmianą kadencji

Dziś dzielę się i wrzucam świetne ćwiczenie na trening rozwijający umiejętności jazdy na wyższej kadencji, najlepiej do wykonania na trenażerze.

Jest to trening techniczny, do wykonania w zakresach strefy treningowej związanej z wytrzymałością tlenową. Możesz go śmiało wplatać pomiędzy dni z sesjami interwałowymi na dużej intensywności lub dla bardziej zaawansowanych kolarzy – dodawać go np. na początek treningu z dużą objętością czy do treningu z ćwiczeniami na intensywności.

10 min Rozgrzewka,
3 x 5 min Zbiór
{
1 min Kręcisz tylko prawą nogą,
1 min Kręcisz tylko lewą nogą,
1 min Dwie nogi, CAD 110+,
1 min Kręcisz tylko prawą nogą,
1 min Kręcisz tylko lewą nogą
} przerwa 2 min,

5 min Lekko,

2 x 10 min Strefa 2, zaczynasz od CAD 80 i co 2 min zwiększasz CAD o +5 obrotów. Zwiększasz tylko CAD, moc i prędkość utrzymuj na tym samym poziomie regulując odpowiednio przerzutkami/ obciążeniem trenażera, przerwa 5 min,

Reszta treningu lekko.

A jeśli interesujesz się treningiem kolarskim i tym co ważne dookoła niego, to zapraszam do grupy Trening Kolarski na FB.

Trzymaj się ! Miłego dnia Ci życzę 🙂

Pliki do pobrania
Trening w wersji dla Garmin (.fit) i Zwift (.zwo)

Jarosław Michałowski

Autor, coach, mentor, trener i bike fitter. W trakcie coachingu zainspiruje Cię pytaniami i ćwiczeniami do własnych odkryć, w czasie mentoringu dodatkowo podzieli się z Tobą wiedzą i własnym doświadczeniem. Wielokrotny mistrz i vicemistrz Polski w kolarstwie szosowym i MTB, uczestnik Pucharu Świata i Mistrzostw Świata Masters, 7-krotny zwycięzca wyścigu na brukach Piekła Przytoku. Więcej informacji znajdziesz na stronie Autor lub napisz ze strony Kontakt. Dodatkowo: Facebook, YouTube.

Przewiń na górę