Co to znaczy dla Ciebie miłość?

Kochasz? Kogo kochasz? Siebie? Drugą osobę? Najbliższych? Wszystkich dookoła? Zwierzęta? Rośliny? Sport? Pracę? Kogo lub co jeszcze kochasz? Kochasz za coś? Czy tak po prostu?

Z wolności wyboru?
Czy z obowiązku?

Rozumienie i znaczenie miłości dla każdego z nas może się zmieniać w czasie wraz z naszym rozwojem i każdy może mieć inaczej.

Jakiś czas temu napisałem sobie, co dla mnie znaczy miłość. Napisałem, że miłość to odwaga i chęć dzielenia się sobą, to otwartość i uczenie się w relacji, to słuchanie i bycie obecnym. To zaufanie do siebie i do innych.

Myślę, że jesteśmy tutaj na chwilę, na chwilę po to, aby uczyć się miłości i dzielić się właśnie miłością z innymi wyrażaną na różne sposoby. To może być po prostu słowo, uśmiech, uczynek, obecność, to może być działanie ale i jego brak również, tak, to może być powstrzymanie się od działania, milczenie, danie przestrzeni sobie lub komuś, to może być spacer, wyjście na rower, na trening, do pracy, czas z dzieckiem na spędzenie czasu jak ono lubi, to mówienie asertywnie TAK i NIE, to zgoda i jej brak, to może być książka, kino, ciepła kąpiel, to może być drzemka, to może być widok za oknem, zapach kwiatów, itd.

Motywacja do naszego działania może pochodzić ze strachu lub z miłości, tak możemy kochać ludzi ze strachu albo z miłości … możemy iść do pracy czy na trening, robić cokolwiek ze strachu albo z miłości …

Myślę, więc że potrzebujemy dziś odwagi i jednocześnie łagodności wobec siebie (najpierw wobec siebie), aby na drodze własnego rozwoju, odkrywania własnych potrzeb, nawyków i przekonań, tych opierających się o strach lub miłość, wybierać, decydować, zmieniać je, jeśli trzeba, żeby stosując pewną „wyrozumiałą” dyscyplinę wobec siebie – nie poddać się i nie zrezygnować.

… JA jestem, TY jesteś, jesteśmy MY tu po coś ważnego …
… jeśli chcesz, odkryj to, bo to TY wybierasz, tylko TY …

Co dla Ciebie znaczy miłość?

PS. dla mnie rozwój siebie to trening do końca życia, to nie jest jednorazowe wyjście, a nawet 3, 10, 120 czy ileś tam, to trening bez oceny i opinii, z odwagą …

Trzymaj się ! Miłego dnia Ci życzę 🙂

Jarosław Michałowski

Autor, coach, mentor, trener i bike fitter. W trakcie coachingu zainspiruje Cię pytaniami i ćwiczeniami do własnych odkryć, w czasie mentoringu dodatkowo podzieli się z Tobą wiedzą i własnym doświadczeniem. Wielokrotny mistrz i vicemistrz Polski w kolarstwie szosowym i MTB, uczestnik Pucharu Świata i Mistrzostw Świata Masters, 7-krotny zwycięzca wyścigu na brukach Piekła Przytoku. Więcej informacji znajdziesz na stronie Autor lub napisz ze strony Kontakt. Dodatkowo: Facebook, YouTube.

Przewiń na górę